top of page
Niechciana ciąża
Banner curves-06-inverted.png

Niechciana ciąża

Możliwe, że informacja o tym, że nosisz w sobie nowe życie, nie była dla Ciebie radosna. Może czujesz, że to nie jest dobry moment żeby urodzić i wychowywać dziecko? Miałaś inne plany na życie, a ciąża je niweczy? Może lękasz się swojego macierzyństwa? Może rozważasz aborcję?  To myśli, które mogą się pojawić, gdy ciąża jest dla Ciebie zaskoczeniem.
Decyzja należy do Ciebie. Ważne jest abyś podjęła ją jako wolny człowiek, rozumiejący konsekwencje urodzenia bądź abortowania dziecka.


Jeżeli chcesz spokojnie rozważyć swoją sytuację, wyciszyć emocje, to zapraszamy do nas.  Możesz  przyjechać i zatrzymać się parę dni w specjalnie do tego przygotowanym pokoju z wyżywieniem, aby spokojnie pomyśleć. Możesz być sama, ale jeżeli zechcesz to możemy Ci towarzyszyć. Jeżeli potrzebujesz specjalistycznej pomocy medycznej, psychologicznej, duchowej, prawniczej to zapewnimy ją. Może jesteś w trudnej życiowo sytuacji, to rozważymy razem z Tobą różnego rodzaju pomoc, której potrzebujesz. Nasza pomoc jest bezpłatna.


Dobrze rozumiemy jak delikatny jest temat, z którym się do nas zwrócisz. Zachowamy pełną dyskrecję, a Twoich danych nie będziemy nigdzie udostępniać.

Pierwszy krok należy do Ciebie.

zadzwoń:   780 117 735 telefon odbierze Dorota, mama.
napisz: sos@sosjestemwciazy.pl , odpowiemy w ciągu kilku godzin

Banner curves-06.png
Pomocy jestem w ciąży

Ciąża u nastolatek

 

Droga nastolatko, jeżeli test ciążowy, który zrobiłaś, pokaże słynne dwie kreski, to być może, poczujesz, że cały świat na chwilę zatrzymał się na Twojej głowie. Zapewne różne myśli i emocje będą Twoim udziałem. Staraj się zachować spokój i … zadzwoń do nas lub napisz.  Jesteśmy po to, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku. Jeżeli wsparcia potrzebuje nieletni ojciec dziecka, to zadzwońcie oboje.  Wspólnie zastanowimy się nad Waszą sytuacją i nakreślimy perspektywę naszego wsparcia w okresie ciąży i po porodzie, tak długo jak będzie potrzeba.

Ciąża u nastolatek
Caza i roznego rodzaju trudnosci
Banner curves-B-Top

Ciąża i różnego rodzaju trudności życiowe i emocjonalne

 

Drodzy rodzice, 
oczekujecie dziecka, ale jesteście w trudnej sytuacji życiowej? 

Droga mamo, 
zostałaś sama z ciążą? Ojciec dziecka odszedł, a przed Tobą piętrzą się same problemy? Może nie masz gdzie mieszkać? Nie masz pracy? Możliwe, że  przeżywasz różne stany emocjonalne, z którymi nie radzisz sobie? 
Jeżeli potrzebujesz specjalistycznej pomocy medycznej, psychologicznej, duchowej, prawnej to zapewnimy ją. Jeżeli pozwolisz, to będziemy towarzyszyć Ci w czasie ciąży i po porodzie, tak długo jak będzie potrzeba.

Drogi tato,
jesteś ojcem dziecka, które jeszcze się nie urodziło i potrzebujesz porozmawiać?

 

zadzwoń:   780 117 735 telefon odbierze Dorota, mama.
napisz: sos@sosjestemwciazy.pl , odpowiemy w ciągu kilku godzin

Banner curves-B-Base.png

Ciąża zagrażająca Twojemu życiu lub zdrowiu

Jesteś w ciąży i dowiedziałaś się, że ciąża zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu? Chciałabyś upewnić się, czy rzeczywiście tak jest? Skontaktuj się z nami. Umożliwimy Ci dodatkowe konsultacje u specjalistów.

Złe wyniki badań prenatalnych
Ciąża zagrażająca Twojemu życiu lub zdrowiu
Banner curves-B-Top

Opieka perinatalna dla kobiet, rodziców oczekujących na narodziny dziecka chorego

Drodzy Rodzice, jeżeli otrzymaliście diagnozę, że dziecko, którego narodzić spodziewacie się jest chore, możecie u nas znaleźć pomoc.  

Zapewniamy opiekę perinatalną dla mam, rodziców dzieci jeszcze nienarodzonych u których rozpoznano wadę letalną lub inną wadę, która spowoduje, że dziecko będzie niepełnosprawne. W tym celu powołaliśmy Zespół Opieki Perinatalnej, który tworzą przede wszystkim lekarze i psycholodzy, a także wolontariusze, którzy są gotowi towarzyszyć Wam podczas ciąży, porodu i po porodzie tak długo jak będzie potrzeba.  

 
Najpierw proponujemy spotkanie z naszym lekarzem ginekologiem, lekarzem neonatologiem, genetykiem i pediatrą, którzy omówią i wyjaśnią Wam dokładnie konsekwencje choroby Waszego dziecka i nakreślą możliwe scenariusze przebiegu ciąży, narodzin i rokowań po urodzeniu dziecka. Następnie wspólnie omówimy  formy pomocy.  

koordynator opieki perinatalnej: Izabela Szymańska tel. 509 01 44 77

email: izabela.szymanska@spotkajmysiepodjerycho.pl

Opieka Perinatalna
Banner curves-B-Base.png
Wsparcie po poronieniu
Wsparcie po poronieniu

Wsparcie po poronieniu

 

Droga Mamo, Drodzy Rodzice,
Dotknęło Was cierpienie, utraciliście swoje najdroższe,  wyczekiwane maleństwo. Z pewnością odczuwacie ogromny ból, pustkę, ciężar który wydaje się nie do uniesienia.  Pytacie dlaczego,  dlaczego tak się stało? Dlaczego nas to spotkało?  Czy coś zrobiliśmy nie tak? Może ze swoim bólem  i pytaniami zostaliście sami, albo lękacie się otworzyć swoje serce przed najbliższymi?  Są wśród nas mamy, rodzice którzy  tak jak Wy utracili swoje dzieci, zanim zdążyły się one narodzić. Chętnie wesprzemy Was w tym trudnym czasie. Będziecie mogli porozmawiać z osobami, których dotknęło podobne doświadczenie.  Możecie zadzwonić do nas, a jeżeli na rozmowę jest za szybko to napiszcie. Odpowiemy najszybciej jak będziemy mogli. Chcemy Wam powiedzieć, że nie jesteście sami ze swoim trudem. 

Banner curves-B-Top

Wsparcie po aborcji

Droga mamo,
Dokonałaś aborcji i zrozumiałaś, ze to nie był dobry wybór. Odczuwasz niepokój i ból , nie możesz o tym zapomnieć i udawać że nic się nie stało. Chciałabyś przewartościować swoje życie. Wiemy, że to bardzo delikatny temat. Nie obawiaj się, zachowamy pełną dyskrecję. Jeżeli będziesz potrzebowała, to zapewnimy pomoc specjalistów: lekarzy , psychologów, duchownych doświadczonych w tym trudnym temacie, jeżeli tylko zechcesz. Nie oceniamy , nie krytykujemy, wszystkie działania podejmujemy tylko w pełnej wolności. Jeżeli czujesz się osamotniona i nie masz z kim o tym porozmawiać to właśnie po to jesteśmy możesz zadzwonić lub napisać.

 

telefon zaufania:   780 117 735
napisz: sos@sosjestemwciazy.pl , odpowiemy w ciągu kilku godzin

 
Wsparcie po aborcji
Banner curves-B-Base.png
Wsparcie po aborcji
bottom of page